Start Aktualności Drugi dzień 40. Zjazdu ZHP

Drugi dzień 40. Zjazdu ZHP

fot. Piotr Rodzoch
Drugi dzień 40. Zjazdu ZHP

Dziś drugi dzień obrad 40. Zjazdu Związku Harcerstwa Polskiego. “To jest moment, w którym musimy podsumować 4 lata kadencji i po prostu podziękować sobie za ten czas”, mówił podczas uroczystego otwarcia zjazdu Przewodniczący ZHP hm. Dariusz Supeł.

Po wczorajszym dniu roboczym, przyszedł czas na oficjalne otwarcie 40. Zjazdu Związku Harcerstwa Polskiego. Zostały wręczone odznaczenia państwowe dla zasłużonych instruktorów tj. Krzyż Zasługi dla RP oraz Medal Komisji Edukacji Narodowej. Ponadto Przewodniczący ZHP odznaczył Krzyżem za Zasługi dla ZHP 14 instruktorek i instruktorów, obecnych na sali. Naczelnik ZHP przyznał odznaczenie “Niezawodnemu Przyjacielowi” Panu Zbigniewowi Niemczykowi. Ponadto Przewodniczący ZHP odznaczył Krzyżem za Zasługi dla ZHP 14 instruktorek i instruktorów.  Do zebranych delegatów przemawiali m.in. Marszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Stanisław Karczewski, Jego Ekscelencja ks. bp. Józef Guzdek, Przewodnicząca Europejskiego Komitetu WAGGGS Marjolein Sluijters, Członkini Europejskiego Komitetu Skautowego Chip Veerle Haverhals i Przewodniczący ZHR hm. Grzegorz Nowik.

Dokonane zostanie podsumowanie ubiegłej kadencji, a także udzielenie absolutorium ustępującym władzom. Przed delegatami najważniejsza część, czyli wybory do władz naczelnych oraz praca nad uchwałami. Na Naczelnika ZHP kandydują: hm. Jolanta Kreczmańska, hm. Anna Nowosad i hm. Krzysztof Budzyński. Na Przewodniczącego ZHP kandydują: hm. Małgorzata Sinica, hm. Grzegorz Całek oraz hm. Dariusz Supeł.

Transmisja na żywo dostępna jest pod adresem: http://bit.ly/piatek_40_zjazd