Bez wielkich nakładów finansowych, ale z ogromnym zaangażowaniem – tak właśnie funkcjonowała „Baza Dziecięca”, czyli projekt Miasta i Gminy Daleszyce, w który zaangażowali się przedstawiciele Chorągwi Kieleckiej ZHP. Przez prawie dwa tygodnie organizowali wakacyjne zajęcia dla łącznie stu uczestników.

W życiu każdego harcerza i instruktora ważną rolę pełni służba, wolontariat i pomoc innym. Na terenie gminy Daleszyce prowadzimy Świetlicę Podwórkową, tak więc naturalnym dla nas było to, że włączymy się również w „Bazę Dziecięcą”. Bardzo się cieszę, że mogliśmy wziąć udział w projekcie i jestem przekonana, że te wakacje na długo zostaną w pamięci uczestników półkolonii – mówi Elżbieta Kubiec, z-ca Komendanta Chorągwi ds. organizacyjnych.

Harcerze z gminy Daleszyce przez 2 tygodnie współorganizowali zajęcia dla dzieci z daleszyckiej świetlicy środowiskowej “Promyczek” i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Każdy dzień miał inny temat przewodni i związane z nim zabawy – było więc robienie latawców w dniu “Latawce, dmuchawce wiatr” czy też gra miejska podczas dnia “Małego powstańca”. Odbyły się także zabawy integracyjne, zajęcia sportowe, wycieczka do młyna oraz zwiedzanie objazdowego planetarium, a dla małych artystów – teatr i plener malarski. Jednego dnia dzieci odwiedził gość – Naczelnik Skautów z Kolumbii, któremu dzieci bardzo chętnie zadawały pytania dotyczące jego służby instruktorskiej oraz tego, jak wygląda skauting w jego kraju.

Dwa tygodnie pełne nauki przez działanie i świetnej zabawy zakończyły się 30 sierpnia w leśniczówce w Niestachowie. Na zakończenie harcerze zorganizowali tradycyjne harcerskie ognisko, po którym wszyscy wspólnie zawiązali harcerski krąg i zakończyli wakacyjną przygodę.

Każdy chce, by jego wakacje były pełne wrażeń, niezapomniane – na szczęście harcerze i zuchy z Daleszyc wiedzą, że najbardziej niezapomniane są te, w których robi się coś dobrego dla innych i spędza je wspólnie z nimi.