Zapraszamy Was na Jubileuszowy Ogólnopolski Harcerski Rajd Świętokrzyski!

Rok 2018 to rok jubileuszy. Świętujemy w nim 100-lecie odzyskania Niepodległości i 100-lecie Związku Harcerstwa Polskiego, a Senat RP ustanowił rok 2018 Rokiem Harcerstwa. Ponadto już po raz 60-ty przemierzać będziemy razem z wami świętokrzyskie szlaki.

Rajd to więc będzie szczególny, ale nie tylko dlatego. Po raz pierwszy zabraknie na nim ikony starachowickiego harcerstwa, pomysłodawcy i wieloletniego komendanta Harcerskich Rajdów Świętokrzyskich, kogoś kto był z nami zawsze przez te 60 lat – druha harcmistrza Stefana Derlatki. Człowieka, który uczył wszystkich „mądrego patriotyzmu” oraz pokazywał piękno naszej świętokrzyskiej ziemi w tak licznych miejscach zroszonej krwią bohaterów. Jego testament poniesiemy dalej wędrując po „Puszczy Jodłowej” i wspominając jego „barwne opowieści”. I jak co roku zameldujemy: Druhu Stefanie… Idzie Rajd!

Musicie tam być razem z nami. Na co czekacie? Pakujcie plecak, sznurujcie treki – przygoda na Was czeka. My też. Nie może Was tam zabraknąć!

Regulamin i więcej szczegółów znajdziecie na stronie internetowej.