Zapraszamy na już dziesiątą edycję Harcbiegu, która odbędzie się 11 czerwca 2017 r. pod hasłem „Powitanie wakacji”. Dzięki Harcbiegowi w ciągu ostatnich dziewięciu edycji uczestnicy przebiegli i przejechali około 15 000 kilometrów.

Harcbieg nie jest zwykłym przedsięwzięciem sportowym, ale łączy w sobie dwa ważne cele. Pierwszym z nich jest promocja aktywności i zachęcanie do dbania o swoje zdrowie w ramach harcerskiego kierunku działania „Harcerstwo w ruchu”. Drugim celem jest pomóc potrzebującym, bo poprzez uczestnictwo dokładamy cegiełkę do kwoty, która zostanie w całości przekazana na cele charytatywne. Każde kolejne dwie edycje wspierają inne dziecko, a od początku trwania wszyscy uczestnicy zebrali już ponad 30 tys. zł, które w 100% zostało przekazane do fundacji zajmujących się opieką naszych podopiecznych.

Harcbieg to wydarzenie, w którym można wziąć udział wszędzie, gdzie się akurat będzie i o dowolnej godzinie. W najbliższej edycji zostały przewidziane trzy rodzaje konkurencji: bieganie, jazda na rowerze oraz kilka dystansów sprawiających dostępność tej imprezy niemal dla każdego. Uczestnicy otrzymają jako pamiątkę swój własny, indywidualny numer startowy.

Zapraszamy na stronę internetową i profil na portalu facebook Harcbiegu.