Miłość jest „boską cząstką”, która zamieszkuje w każdym z nas
i jest właściwie naszą duszą. Im więcej posługuje się człowiek
w stosunku do bliźnich cnotą miłości, tym bardziej rozwija
i uszlachetnia swoją duszę.
~Robert Baden-Powell

Druhny i Druhowie!

22 lutego to data, która towarzyszy każdemu harcerzowi od początku jego harcerskiej drogi. W tym dniu, każdy z nas kieruje swoje myśli ku innym bratnim duszom, dziękując im za obecność, przyjaźń i wspólną służbę.

Pośród zimowej, mroźnej aury tego szczególnego dnia grzejemy się przy ogniu wspomnień naszych wspólnych przygód, wędrówek i ognisk. Na tle szarej codzienności błyszczy szczególna więź łącząca nie tylko harcerzy w Polsce, ale też na całym świecie.

W Dniu Myśli Braterskiej zapraszamy was do odkrywania znaczenia więzi, które czynią nas lepszymi przyjaciółmi, dziećmi, rodzicami, obywatelami, ludźmi. Poświęćmy chwilę na celebrowanie tej więzi z przyjaciółmi, światem i wszystkimi skautami. Poczujmy radość, którą niesie ze sobą harcerstwo i podzielmy się z innymi tą „boską cząstką” o której mówił Robert Baden-Powell.

Druhny i Druhowie!

W Dniu Myśli Braterskiej życzę Wam, abyście odkryli szczęście jakie niesie ze sobą otwarcie się na drugiego człowieka. Mam nadzieję, że pełniona przez Was służba przyniesie Wam wiele satysfakcji, a wasze plany i marzenia spełnią się nadając kolorów waszej harcerskiej drodze.

hm. Małgorzata Sinica
Naczelnik ZHP