Harcerski Instytut Badawczy prowadzi badania dotyczące najważniejszych problemów w obszarze funkcjonowania ZHP. Jest również otwarty na współpracę ze światem naukowym, aby wspólnie i profesjonalnie odpowiadać na pytania o rolę harcerstwa w wychowaniu i jego wpływ na otoczenie społeczne.

Przed nami kilka projektów, w tym trzecia edycja ankiety drużynowych, której celem jest dostarczenie informacji o stanie realizacji Strategii ZHP na lata 2012-2017 oraz przygotowania do międzynarodowej konferencji.

Zespół liczy aktualnie dziewięć osób i chętnie poszerzy swoje grono!

W zakresie współpracy ze środowiskiem naukowym poszukujemy:

– studentów kierunków społecznych i humanistycznych

– doktorantów

– naukowców

zajmujących się następującymi obszarami:

– teorią wychowania

– wartości i motywacji

– zarządzania organizacjami

– wolontariatem

– współczesnym wyzwaniami wychowawczymi

Oferujemy:

– uczestnictwo w programach badawczych HIB, członkostwo w ogólnopolskich zespołach badawczych

– możliwość prowadzenia własnych badań oraz – po zatwierdzeniu przez HIB – dostęp do Panelu Badawczego ZHP

– możliwość zbierania danych do własnych prac magisterskich, doktorskich i post-doc

– wsparcie w zdybywaniu kompetencji metodologicznych i statystycznych (Letnie Szkoły Badawcze, Letnie Szkoły Analizy Danych) dla studentów i doktorantów,

– współautorstwo publikacji i wystąpień konferencyjnych,

– realizację zadań prób instruktorskich związanych z prowadzonymi badaniami.

W zakresie prowadzonych badań poszukujemy osób, które potrafią, lub chcą się nauczyć:

– tworzyć narzędzia badawcze,

– analizować dane,

– obsługiwać szablony korespondencji,

– ważyć dane,

– przeprowadzać walidację (czyli poprawność) badań,

– archiwizować dane,

Oferujemy:

– wsparcie metodologiczne,

– szkolenie z analizy statystycznej,

– realizację praktyk wakacyjnych

– zaliczenie praktyk studenckich,

– realizację zadań na stopnie wędrownicze i instruktorskie związane z prowadzonymi badaniami.

Na adres [email protected] wysyłajcie zgłoszenia zawierające :

– ze strony studentów i doktorantów: krótką prezentację siebie,

– ze strony naukowców: lista publikacji wraz z indeksami h oraz i-10 oraz ilością punktów akredytacyjnych zdobytych w ostatnich 5 latach. Opcjonalnie i dużo prościej: link do Google scholar lub research gate.

– ze strony chętnych do pomocy przy przygotowaniu, przeprowadzeniu i podsumowaniu badań: odpowiedź na pytanie „Co mnie zmotywowało, by zaproponować HIB współpracę?

Już w czerwcu (17-18.06.2016 r.) pierwsze spotkanie. Czekamy na was!