Wędrownicza Watra 2016 odbywa się pod hasłem „Poza Horyzont” i jest organizowana przez Zespół Wędrowniczy Wydziału Wsparcia Metodycznego Głównej Kwatery ZHP oraz Chorągiew Kielecką ZHP.

Wędrownicza Watra, jak co roku, składa się z dwóch modułów (wędrówek i zlotu) odbywających się w terminie 20-28 sierpnia 2016. Wędrówki odbywają się na terenie całego kraju, natomiast tegoroczny zlot zlokalizowany będzie na terenie Centrum Nauki „Leonardo da Vinci” w Podzamczu Chęcińskim.

Wszystkie szczegóły dotyczące uczestnictwa i zgłoszeń na to niepowtarzalne wydarzenie można łatwo znaleźć na stronie Wędrowniczej Watry. Wiele przydatnych informacji znajduje się także na Facebooku.

Do 21 marca można zgłaszać się do konkursu na organizację trasy.

Organizacja trasy to doskonały sposób na promocję swojego regionu i środowiska harcerskiego, pozyskanie partnerów do harcerskich projektów, ale przede wszystkim to co wędrownikom jest najbliższe, czyli wyzwanie!

O tym jak wygląda organizacja trasy można przeczytać w artykule druhny Hanny Domurat w magazynie Na Tropie.

Wszystkie informacje dotyczące konkursu na trasy są dostępne na stronie internetowej Wędrowniczej Watry.

Zachęcamy także do lektury newslettera Wędrowniczej Watry!