Znamy wyniki konkursu im. hm. Olgierda Fietkiewicza na pracę naukową poświęconą tematyce harcerskiej.

Celem konkursu jest nobilitacja najlepszych prac naukowych, dotyczących szeroko rozumianej tematyki harcerskiej oraz gromadzenie, promocja i upowszechnianie dorobku naukowego dotyczącego harcerstwa.

Do konkursu można było zgłosić prace licencjackie, magisterskie, doktorskie  oraz inne prace naukowe opublikowane lub przyjęte do publikacji.

Komisja konkursowa pod przewodnictwem prof. zw. dr hab. hm. Adama Massalskiego wyłoniła finalistów konkursu.

W konkursie na pracę naukową o harcerstwie nagrodzono i wyróżniono następujące prace:

Kategoria praca LICENCJACKA:

1. Monika Willich „Rola organizacji harcerskich Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej w wychowaniu dzieci i młodzieży” – nagroda I stopnia
  2. Joanna Fojt „Świadomość zdrowotna uczniów w młodszym wieku szkolnym i szkolnym (na przykładzie zuchów i harcerzy)” – nagroda II stopnia
  3. Justyna Zdzieborska „Projekt starszoharcerski w środowisku lokalnym” – nagroda III stopnia
  4. Gabriela Pawlak „Mechanizm tworzenia leksyki środowiskowej w socjolekcie harcerskim” – nagroda III stopnia

Kategoria praca MAGISTERSKA:

1. Michał Łesyk „Krakowska Chorągiew Harcerstwa (ZHP) w latach 1956 – 1975” – nagroda I stopnia
  2. Kamila Pamuła „Motywy zaangażowania społecznego oraz korzyści wynikające
    z działania w harcerstwie na przykładzie hufca ZHP Świdnica” – nagroda
    II stopnia

Dodatkowo komisja wyróżniła 2 prace: