Masz pomysł na młodzieżową inicjatywę lokalną? Zapraszamy do udziału w konkursie „Zmieniaj lokalnie” realizowanym przez Główną Kwaterę Związku Harcerstwa Polskiego.

Zadaniem zespołów jest zdiagnozowanie w swoim otoczeniu (szkoła, osiedle, gmina, hufiec itp.) potrzeby społecznej, którą można zaspokoić dzięki inicjatywie wolontariackiej. Wolontariat ma być też środkiem pozwalającym na szersze pokazanie takiej potrzeby w lokalnym środowisku. Działanie powinno się zakończyć przed 4 grudnia, a jego podsumowanie powinno nastąpić w czasie Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który co roku przypada w dniu 5 grudnia. Do opisu oraz promocji działań powinny być wykorzystane możliwości mediów społecznościowych, np. fanpage na Facebooku, konto na Twitterze itp.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie gimnazjów i szkół średnich, członkowie trójek klasowych i samorządów szkolnych, liderzy młodzieżowi, w tym liderzy harcerscy będący uczniami gimnazjów i szkół średnich.

Co trzeba zrobić:

• zrealizować inicjatywę lokalną (dla swojego najbliższego otoczenia)
  • opisać co robicie i dlaczego (zdiagnozować potrzebę społeczną)
  • swoim działaniem promować wolontariat.

Czas trwania: 20 października – 4 grudnia 2016 r

Grupy należy zgłaszać poprzez przesłanie formularza zgłoszeniowego do dnia 30 października 2016 na adres mailowy [email protected] o tytule: Konkurs_miasto realizowanej inicjatywy_nazwa grupy

Nagrody:

10 kart podarunkowych do składnicy harcerskiej 4 Żywioły o wartości 450 zł każda

Rozstrzygnięcie konkursu:

9-11 grudnia w Zakopanem w czasie Zlotu Betlejemskiego

Kontakt: [email protected]

Zmieniaj lokalnie – materialy

Konkurs jest realizowany w ramach projektu „Harcerski wolontariusz w szkole”, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej.