Start Aktualności Zlot drużyn cichociemnych

Zlot drużyn cichociemnych

Zlot drużyn cichociemnych

Inspektorat Drużyn Obronnych wspólnie z Komendą Hufca ZHP Ursynów organizuje w dniach 13 – 15 maja 2016 roku w Warszawie zlot drużyn kultywujących tradycje polskiego spadochroniarstwa.

Rok 2016 został ogłoszony rokiem Cichociemnych. Z tej okazji organizowany jest zlot, którego celem  jest uczczenie pamięci bohaterskich polskich spadochroniarzy. W ten wyjątkowy sposób chcemy uczcić pamięć żołnierzy, partyzantów polskich sił zbrojnych, którzy desantowani do okupowanej Polski podczas II wojny Światowej prowadzili nieregularną walkę z niemieckim okupantem.

Zgłoszenia należy wysyłać na adres: obronna@zhp.pl Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 8 maja 2016 Szczegółowe informacje zostaną przekazane zgłoszonym drużynom.