Otaczający nas świat stale się zmienia stawiając przed nami – odpowiedzialnymi za wychowywanie kolejnych pokoleń – coraz to nowe wyzwania. To właśnie o tych wyzwaniach będą dyskutować uczestnicy konferencji „Współczesne wyzwania w pracy z młodzieżą”.

Na konferencji Związek Harcerstwa Polskiego reprezentuje hm. Małgorzata Sinica, która podczas swojego wystąpienia przybliży uczestnikom temat: „Rola harcerstwa w kontekście zmian w młodym pokoleniu”.

Uczestnikami konferencji będą nauczyciele, wychowawcy, animatorzy, instruktorzy, pedagodzy, psychologowie i pracownicy organizacji młodzieżowych. Podczas konferencji wystąpią eksperci, wybitni nauczyciele, najlepsi trenerzy edukacji pozaformalnej oraz badacze, teoretycy, twórcy nurtów pracy z młodzieżą i szefowie najważniejszych instytucji zajmujących się młodzieżą w Polsce.

Konferencja jest realizowana przez Fundację dla Edukacji Społecznej w ramach projektu „Dobre praktyki budowania polityki młodzieżowej” przy współfinansowaniu ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.