Historia państw i narodów jest historią nieustannych przemian. Każde z nich posiada jednak w swoich dziejach pewien punkt zwrotny, jakieś wydarzenie, które wpłynęło na jego dalsze funkcjonowanie. Takim wydarzeniem w dziejach Rzeczypospolitej jest niewątpliwie przyjęcie chrztu, które miało miejsce 1050 lat temu.

Daj szansę poznać zuchom i harcerzom ten wyjątkowy moment w historii naszego kraju i zrealizuj z nimi w ramach propozycji programowej „966 – dawno, dawno temu, kiedy wszystko się zaczęło” odznakę „Chrzest 966”.

Harcerskie wychowanie duchowe, religijne i patriotyczne nie może być pozbawione odniesienia do tego, co stało się 14 kwietnia 966 roku na dworze pierwszego władcy Państwa Polskiego – księcia Mieszka I. Realizacja programu odznaki pozwoli przedstawić gromadom i drużynom historię Chrztu Polski w atrakcyjny i angażujący sposób.

Regulamin odznaki „Chrzest 966” możecie znaleźć w propozycji programowej „966 – dawno, dawno temu, kiedy wszystko się zaczęło”, dostępnej w Centralnym Banku Pomysłów.

nck chrzest