10 października 2016 r. Zarząd Europejskiego Forum Młodzieży zakończył posiedzenie, które po raz pierwszy w historii odbyło się w Warszawie. Gospodarzem spotkania była Polska Rada Organizacji Młodzieżowych oraz Związek Harcerstwa Polskiego.

Podczas 2 dni wizyty w Warszawie zarząd odbył szereg spotkań z polskimi organizacjami młodzieżowymi. Jednym z elementów towarzyszących obradom była także debata nt. polskiego wkładu w budowaniu europejskiej tożsamości. Członkowie zarządu spotkali się z przedstawicielami polskiego życia publicznego, w tym. m.in. z dyrektorem przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce Markiem Prawdą czy posłem do Parlamentu Europejskiego Michałem Bonim.

Europejskie Forum Młodzieży jest największą platformą zrzeszającą młodych ludzi w Europie. Poprzez 102 organizacje członkowskie z prawie 40 europejskich krajów jednoczy ono ponad 4 miliony młodych Europejczyków działających w sektorze NGO. Europejskie Forum powstało w 1996 roku z inicjatywy Rady Europy. Dziś, stanowi ono oficjalny głos młodzieży w stosunkach m.in. z Unią Europejską.

Członkowie Zarządu Europejskiego Forum Młodzieży to najaktywniejsi przedstawiciele pokolenia młodych Europejczyków. Większość z nich znalazła się w styczniu 2016 roku na liście 30 najważniejszych młodych liderów poniżej 30 roku życia, przygotowanej przez magazyn Forbes. Większość po raz pierwszy była w Polsce.

Polska Rada Organizacji Młodzieżowych, to forum współpracy organizacji pozarządowych których członkami są młodzi Polacy – w tym ZHP. Celem PROM jest między innymi popularyzacja uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, informowanie opinii publicznej o stanie polityki na rzecz młodzieży w Polsce oraz reprezentowanie organizacji członkowskich. Najważniejszym jednak zadaniem jest podejmowanie działań na rzecz stworzenia spójnej i nowoczesnej polityki na rzecz młodzieży w Polsce. Dlatego dziś chcemy być głosem młodych Polaków w debacie dotyczącej ich praw, przywilejów i przyszłości. PROM to ponad ćwierć miliona osób w organizacjach członkowskich, którymi są stowarzyszenia działające zarówno ogólnopolsko, jak regionalnie i lokalnie.

PROM jest oficjalnym przedstawicielem polskiej młodzieży na Unijnych Konferencjach Młodzieżowych, współpracuje m.in. Radą Działalności Pożytku Publicznego, Grupą Wyszehradzką, czy Europejskim Forum Młodzieży