Związek Skautów Azerbejdżanu (The Association of Scouts of Azerbaijan – ASA) zaprasza na międzynarodowy obóz skautowy „Wonderland 2016”, który odbędzie się w pobliżu miejscowości Gandża w Azerbejdżanie w dniach 16–24 lipca 2016 r.

Gandża to historyczne miasto na wschodzie Azerbejdżanu, pełne zabytków architektury i pamiątek religijnych. W tym roku Gandża jest Europejską Stolicą Młodzieży. W trakcie obozu będzie można wziąć udział w zajęciach z pionierki, jazdy konnej, łucznictwa i strzelectwa. Podczas obozu zostaną także zorganizowane wędrówki po okolicznych terenach, m.in. nad jeziora Maralgol i Goygol, a także zajęcia sportowe, wycieczki kulturalne i historyczne po mieście.

Obóz „Wonderland 2016” to doskonała przygoda i okazja do poznania kraju i  organizacji skautowej, z którą ZHP współpracuje od ponad 5 lat. Polscy instruktorzy od kilku lat biorą także udział w kolejnych edycjach Wonderland pełniąc tam funkcję IST zaangażowanego w działania programowe i generalnie wspierając organizatorów.

Związek Harcerstwa Polskiego poszukuje osób zainteresowanych pełnieniem funkcji IST (International Service Team) podczas obozu.

Osoby zainteresowane muszą:

• być pełnoletnimi instruktorami;
  • być gotowe zaangażować się w pomoc w prowadzeniu zajęć programowych podczas obozu i nie boją się także wykonywania innych zadań;
  • znać język angielski co najmniej na poziomie B2;
  • mieć paszport ważny co najmniej 6 miesięcy;
  • uzyskać pozytywną opinię komendanta hufca.

Zgłoszenia należy przesłać do godz. 24.00 w dniu 3 lipca 2016 r. na adres [email protected]. Zgłoszenie musi zawierać ankietę zgłoszeniową (w załączeniu), krótki list motywacyjny oraz pozytywną opinię komendanta hufca. Nie ma ograniczeń co do liczby chętnych.

Dokładne miejsce obozu:
Hadżikand, Gandża
Współrzędne GPS: 40,511862, 46,315647 (https://www.google.com/maps/place/40°30’42.7%22N+46°18’56.3%22E/@40.8112404,45.6993172,217494m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x0:0x0)

Limity wieku:

– uczestnicy: 11–17 lat;
– IST: powyżej 18 lat

Zakwaterowanie: organizatorzy zapewniają namioty dla uczestników.

Wpisowe: 50 EUR (obejmuje transport na terenie Azerbejdżanu, wyżywienie w czasie obozu, udział we wszystkich zajęciach na obozie, koszulki i materiały drukowane).

Wiza: 35 EUR (wizy do kupienia na lotniskach w Baku, Gandży lub Gabali na podstawie zaproszenia wystawionego przez ASA).

Jak dotrzeć do Azerbejdżanu:

Istnieją 3 oficjalne miejsca przyjazdu na obóz: międzynarodowe lotnisko w Baku, międzynarodowe lotnisko w Gandży oraz międzynarodowe lotnisko w Gabali.

Do Azerbejdżanu latają tanie linie lotnicze: Azaljet i Wizzair (do Baku) oraz Pegasus (do Gabali).

Szczegóły obozu w załączeniu (prosimy o niezwracanie uwagi na podany w ogłoszeniu deadline wysyłania zgłoszeń – jest nieaktualny).

Wonderland-2016-invitation

Wonderland-2016-application-form-eng