Programowa wiosna nadchodzi! 9-10 kwietnia 2016 roku w Warszawie odbędą się dwa wydarzenia skierowane do osób zajmujących się programem w organizacji.

Impuls

Odbywająca się 9 kwietna konferencja Impuls „Podaj rękę!” to już druga edycja konferencji instruktorskiej dotyczącej planowania i pracy z programem. Tym razem skupiamy się na wsparciu programowo-metodycznym drużynowych i chcemy w gronie namiestników, szefów referatów, programowców hufców zastanowić się, jak pomóc drużynom robić dobry program.

Impuls to mocne, treściwe inspiracje od autorytetów w obszarze programu, z którymi na bieżąco będzie można omówić rozwiązania problemów środowisk i wypracować system wsparcia drużynowych. Na konferencji zaprezentujemy także demo dwóch nowych aplikacji opracowywanych przez WIP: narzędzia wspierającego analizowanie potrzeb w procesie programowania pracy drużyny oraz narzędzia ułatwiającego kadrze programowej hufców sprawdzanie programów pracy jednostek.

Zgłoś się na konferencję.

INSPiRADA

Namiestnicy, programowcy hufców, szefowie i członkowie referatów! INSPiRADA powraca!

Koniecznie zarezerwujcie sobie 10 kwietnia, aby wziąć udział w wydarzeniu specjalnie dla Was!

INSPiRADA to impreza skierowana do namiestników, programowców hufców, szefów i członków referatów. Celem warsztatów jest pogłębienie wiedzy i umiejętności wsparcia programowego drużynowych.

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w trzech blokach zajęciowych. Poniżej prezentujemy tematy bloków:

• wspieranie planowania pracy programowej na poziomie hufca – warsztat instruktorski,
  • aktualne kierunki programowe – warsztat przydatny w pracy w hufcu,
  • propozycje programowe – warsztat przydatny w pracy w hufcu,
  • inspiracje skautowe – warsztat przydatny w pracy w hufcu,
  • problemy wychowawcze na lata 2015/2016 – propozycja programowa „Stop bierności” – warsztat instruktorski,
  • problemy wychowawcze na lata 2016 – 2018 – warsztat instruktorski,

Udział w minimum dwóch warsztatach daje możliwość zdobycia SOKP.

Zgłoś się na warsztaty.

Już teraz wpisz konferencję Impuls i warsztaty INSPiRADA w swój kalendarz i zainspiruj się programem w ZHP!

Koszt każdego wydarzenia to 30 zł! Dla osób chcących wziąć udział w dwóch wydarzeniach koszt wynosi 45 zł.