Centralna Szkoła Instruktorska i Wydział Wsparcia Metodycznego GK ZHP zapraszają na kurs dla kadry kształcącej drużynowych „Metodyk! Kształcenie”, który odbędzie się w terminie 15-17 kwietnia 2016 r. w Warszawie.

„Metodyk!” jest projektem szkoleniowym, który pośrednio wspiera drużynowych w ich wychowawczej pracy. Głównym celem kursu jest podniesienie kompetencji kadry kształcącej
w zakresie organizacji kursów dla drużynowych oraz wymiana doświadczeń i dobrych praktyk. Program szkolenia zakłada przede wszystkim wzbogacenie warsztatu szkoleniowca, twórcze podejście do standardów kursowych, a także zwrócenie uwagi na wagę metody harcerskiej podczas kursów drużynowych. W skład kadry poszczególnych podgrup metodycznych wchodzić będą specjaliści z różnych dziedzin.

Kurs adresowany jest do kadry kształcącej. Zapraszamy instruktorów, którzy ukończyli kurs kadry kształcącej i brali udział w organizacji przynajmniej jednego kursu drużynowych. Ma on być czymś w rodzaju „nakładki metodycznej” na kurs kadry kształcącej, uzupełniając informacje i narzędzia w te najbardziej charakterystyczne dla kursów drużynowych .
Zgłoszenia odbywają się do 23 marca poprzez formularz internetowy. Przed wypełnieniem zgłoszenia zapraszamy do zapoznania się z regulaminem.