Dzisiaj w Belwederze zostały wręczone nagrody dla laureatów konkursu im. hm. Olgierda Fietkiewicza za najlepszą pracę naukową poświęconą tematyce harcerskiej.

Komisja konkursowa pod przewodnictwem prof. zw. dr hab. hm. Adama Massalskiego wyłoniła finalistów konkursu. W kategorii prac licencjackich nagrodzono 4 prace, a w kategorii prac magisterskich 2 prace. Dodatkowo komisja wyróżniła 2 prace w kategorii prac magisterskich.

W konkursie na pracę naukową o harcerstwie nagrodzono i wyróżniono następujące prace:

Kategoria praca LICENCJACKA:

1. Monika Willich „Rola organizacji harcerskich Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej w wychowaniu dzieci i młodzieży” – nagroda I stopnia
  2. Joanna Fojt „Świadomość zdrowotna uczniów w młodszym wieku szkolnym i szkolnym (na przykładzie zuchów i harcerzy)” – nagroda II stopnia
  3. Justyna Zdzieborska „Projekt starszoharcerski w środowisku lokalnym” – nagroda III stopnia
  4. Gabriela Pawlak „Mechanizm tworzenia leksyki środowiskowej w socjolekcie harcerskim” – nagroda III stopnia

Kategoria praca MAGISTERSKA:

1. Michał Łesyk „Krakowska Chorągiew Harcerstwa (ZHP) w latach 1956 – 1975” – nagroda I stopnia
  2. Kamila Pamuła „Motywy zaangażowania społecznego oraz korzyści wynikające
    z działania w harcerstwie na przykładzie hufca ZHP Świdnica” – nagroda
    II stopnia

Dodatkowo komisja wyróżniła 2 prace:

Kategoria praca MAGISTERSKA:

1. Jadwiga Sułek-Biś „Sprawności zespołowe i interakcje w gromadzie zuchowej – opinie drużynowych i zuchów”
  2. Wiktor Szczęsny-Jasionowski „Związek Harcerstwa Polskiego w II Rzeczypospolitej Studium politologiczne”

Zwycięzcom nagrody wręczyli: podsekretarz stanu w KPRP Wojciech Kolarski, prof. hm. Adam Massalski, hm. Małgorzata Sinica.

Gośćmi uroczystości byli: hm. Andrzej Borodzik, hm. Dariusz Supeł, dyrektor Biura Kultury i Dziedzictwa Narodowego KPRP Emilia Błaszak.