Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron odwiedził teren zlotu ZHP z okazji Światowych Dni Młodzieży.

Podczas spotkania obejrzał specjalnie przygotowaną infrastrukturę miasteczka: część noclegową oraz część programową, sztab zabezpieczenia medycznego oraz szpital polowy. Przygotowanie ZHP do pełnienia Białej Służby zostało bardzo wysoko ocenione przez wicewojewodę. Po spacerze naczelnictwo ZHP wraz z gościem udali się na chwilę odpoczynku w harcerskiej strefie relaksu. Jednym z ważniejszych tematów poruszanych podczas wizyty było systemowe wsparcie grup ratowniczych ZHP.

Na spotkaniu obecni byli: Naczelniczka ZHP hm. Małgorzata Sinica, Przewodniczący ZHP hm. Dariusz Supeł, Komendant Chorągwi Krakowskiej ZHP hm. Mariusz Siudek, wiceprzewodniczący ZHP hm. Marian Antonik, zastępca naczelnika ZHP hm. Krzysztof Budziński.

Na początku, gdy miasteczko zaczęło powstawać było wiele wątpliwości, były telefony, były pytania. Ale z każdym dniem było lepiej. Ci młodzi ludzie wnieśli taką radość w to miejsce. Dziś rano, gdy jechałem do pracy widziałem ludzi z kolorowymi flagami, śpiewających, witających się z każdym. To cieszy i buduje wspaniałą atmosferę– mówił Józef Talik, asystent ds. rozwoju produktu lokalnego i szlaku turystycznego w Urzędzie Gminy Michałowice, członkiem bractwa św. Jakuba Apostoła w Więcławicach Starych.

Szczególnym punktem wieczoru był podwójny koncert. Jako pierwsza wystąpiła aktorka teatralna i filmowa Marta Bizoń, która oczarowała widzów poezją śpiewaną. Następnie na scenie pojawiła się Ewa Uryga, piosenkarka gospel, której polsko-angielski występ zachwycił wszystkich zgromadzonych.

fot. Piotr Rodzoch