Rozpalenie watry oficjalnie otworzyło 14. zlot wszystkich tras Wędrowniczej Watry.

Ponad 900 harcerzy z Polski i zagranicy, uczestniczyło wczoraj w oficjalnym otwarciu Zlotu Wędrowniczej Watry. Po 4 dniach wędrówki, patrole podczas „transfer day”, przyjechały z różnych części Polski do Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu, gdzie odbywa się czterodniowy Zlot wszystkich tras. Wieczór rozpoczynający zlot uświetnili zespoły: Sprzedawcy Dymu oraz Dom o Zielonych Progach.

W następnych dniach zlotu uczestnicy będą mogli brać udział w przygotowanych na terenie zlotu zajęciach programowych. Czekają na nich także zabawy integracyjne i liczne koncerty. Podzamcze Chęcińskie jest ponadto bazą wypadową do innych atrakcyjnych turystycznie miejsc województwa świętokrzyskiego. Na terenie zlotu działają prowadzone przez uczestników kawiarenki, składnica harcerska oraz biuro zlotu.

Wędrownicza Watra – największe w Polsce wydarzenie turystyczne kierowane do wędrowników, potrwa do 28 sierpnia.