Start Aktualności Warsztaty przedsiębiorczości społecznej w Danii

Warsztaty przedsiębiorczości społecznej w Danii

Fot. The Joint Committee of Girl Guides in Denmark
Warsztaty przedsiębiorczości społecznej w Danii

W dniach 1-4 grudnia w Hostelbro skautki z Danii – The Joint Committee of Girl Guides in Denmark – zorganizowały międzynarodowe szkolenie “Social Entrepreneurship”.

Spotkanie trwało 4 dni, wzięło w nim udział 17 osób z państw takich jak Albania, Australia, Finlandia, Gruzja, Grecja, Irlandia, Malawi, Białoruś, Rumunia, Hiszpania. Uczestnicy reprezentowali różne obszary pracy – od zwykłych członków drużyn skautowych przez liderów aż do przedstawicieli zarządów. ZHP reprezentowała hm. Aleksandra Nowak, komendantka hufca Legionowo, instruktorka Wydziału Inspiracji i Poradnictwa Głównej Kwatery.

Zasadniczymi elementami warsztatów były prezentacja programu przedsiębiorczości społecznej oraz przygotowanie planu jego wdrożenia w organizacjach skautowych uczestników. Sam program dedykowany jest drużynowym i mocno zbliżony do dewizy wędrowniczej ZHP – zakłada pracę drużyn w lokalnym społecznościach, która podzielona jest na działania w czterech fazach: “Feel”, “Imagine”, “Do”, “Share”.

Uczestnicy przygotowywali się do wdrożenia programu w swoich organizacjach poprzez zajęcia oparte m.in. na zabawie z klockami LEGO, zorganizowaniu przedstawienia o baśniach Andersena, czy tworzeniu czapek marzeń.

Spotkanie przebiegało w atmosferze duńskiego hygge, które organizatorzy podkreślili piękną świąteczną kolacją pożegnalną.