Główna Kwatera ZHP uzupełniła stan osobowy. Zgodnie z uchwałą GK ZHP nr 111/2016 z dnia 25 stycznia 2016 r. nowym członkiem GK ZHP został Naczelny Kapelan Związku Harcerstwa Polskiego ks. hm. Wojciech Jurkowski.

Druh Wojciech urodził się 6 kwietnia 1964 roku w Pionkach. W wieku 10 lat wstąpił do Związku Harcerstwa Polskiego, składając przyrzeczenie harcerskie w 11 Pionkowskiej Drużynie Harcerzy.  Swoje Zobowiązanie Instruktorskie złożył w 1983 roku. Przez 25 lat swojej służby kapłańskiej pracował z dziećmi i młodzieżą jako nauczyciel–katecheta i instruktor harcerski. Od wielu lat jest koordynatorem harcerskiej akcji przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju. Jest współzałożycielem Podhalańskiego Hufca ZHP im. Kurierów Tatrzańskich, który pozwolił wznowić działalność harcerzy ZHP na Podhalu po 22 latach nieobecności.

Ks. hm. Wojciech Jurkowski funkcję Naczelnego Kapelana ZHP pełni od kwietnia 2015 r.