Kielecki festiwal cały czas nabiera tempa! Kielce przez najbliższe dwa tygodnie będą najbardziej radosnym i kolorowym miejscem w Polsce.

Trwa 43. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej Kielce 2016. Przez ostatnie dwa dni uczestnicy prezentowali swój dorobek artystyczny przed jury, które zadecyduje, kto otrzyma najważniejsze festiwalowe wyróżnienia – brązowe, srebrne i złote Jodły. Rezultaty poznamy podczas Koncertu Galowego Laureatów 23 lipca. Dziś z kolei zaczęli już warsztaty podczas, których rozwiną swoje umiejętności. Tym, co wyróżnia „Wiatraczek” spośród innych festiwali, jest fakt, iż wszystkie zajęcia prowadzone według zasad metody harcerskiej.

Jedną z nowości tegorocznego festiwalu jest Miasteczko Festiwalowe. Zlokalizowane w centrum miasta oferuje program harcerski i animacje czasu wolnego uczestnikom „wiatraczka” oraz mieszkańcom Kielc.

Łącznie z uczestnikami koncertu „Gospodarze Gościom” w festiwalu bierze udział 842 uczestników z pięciu krajów (Armenia, Kanada, Polska, Ukraina, Stany Zjednoczone) – 667 z Polski oraz 175 zagranicznych.

Bądźcie na bieżąco z „Wiatraczkiem”!

Facebook Instagram Twitter Flickr YouTube
Nasza strona