Start Aktualności Tak świętowaliśmy Imieniny Zucha!

Tak świętowaliśmy Imieniny Zucha!

Tak świętowaliśmy Imieniny Zucha!

29 lutego,  raz na cztery lata, Zuch się staje pępkiem świata! Imieniny Zucha, które przypadają w tym dniu to święto wszystkich zuchów – tych najmłodszych, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę w zuchowym świecie, jak i tych, które ten świat znają już bardzo dobrze. W tym szczególnym dniu cała uwaga była skupiona na najmłodszych członkach organizacji.

W ramach świętowania Naczelnik ZHP i członkowie Głównej Kwatery ZHP odwiedzili ze specjalnym imieninowym tortem zuchy w czterech chorągwiach: Mazowieckiej, Łódzkiej, Śląskiej i Opolskiej.

Naczelnik hm. Małgorzata Sinica i członek Głównej Kwatery ZHP hm. Grzegorz Woźniak uczestniczyli w zbiórce 3 Gromady Zuchowej „Poszukiwacze Przygód” z Hufca ZHP Ciechanów.

Skarbnik ZHP hm. Paweł Chmielewski odwiedził  6 Grunwaldzką Gromadę Zuchową „Nutki”, Grunwaldzką Gromadę Zuchową „Śmiali Wszędobylscy” oraz  Grunwaldzką Gromadę Zuchową „Krasnoludkowy Lud” z Hufca ZHP Kutno.

Zastępca Naczelnika ZHP  hm. Krzysztof Budziński  uczestniczył w Imieninach Zucha organizowanych dla zuchów z Hufca ZHP Częstochowa w Szkole Podstawowej nr 52  oraz w imieninowym spotkaniu zuchów z Hufca ZHP Opole w urzędzie miejskim w Opolu.