W dniach 20-25 czerwca 2016 r. w KISC (Kandersteg International Scout Centre w Szwajcarii) odbędzie się szkolenie „Scouts go Solar: Solar Ambassadors Training”. Jest ono częścią projektu „Scouts go Solar” i wynikiem współpracy WOSM z dwiema organizacjami – Greenpeace oraz Solafrica.

Udział w szkoleniu, a także koszty podróży i zakwaterowania w KISC są dla uczestników bezpłatne (w pełni pokrywają je organizatorzy).

Przedmiotem szkolenia są zagadnienia związane z energią odnawialną, a szczególnie energią słoneczną. Zajęcia teoretyczne będą połączone z zajęciami praktycznymi (np. dotyczącymi konstrukcji lamp słonecznych czy gotowania z wykorzystaniem energii słonecznej). Uczestnicy szkolenia są zobowiązani, po powrocie do swoich krajów, pełnić funkcję „Słonecznych Ambasadorów” (Solar Ambassadors) – ich zadaniem ma być propagowanie w swoich organizacjach skautowych tego, czego się nauczyli.

Szczegóły organizacyjne i programowe znajdują się tutaj.

UWAGA! W ogłoszeniu podane są terminy dwóch bloków (blok I: 20-25.06, blok II: 22.08-3.09). Informacja ta jest nieaktualna. Szkolenie zostało skrócone do jednego tygodnia i odbędzie się tylko w terminie 20-25.06.2016.

Mamy nadzieję, że mimo bardzo bliskiego terminu ogłoszenie zdoła dotrzeć do potencjalnych uczestników – instruktorek i instruktorów hufców i chorągwi zajmujących się i zainteresowanych zagadnieniami ekologii i ochrony środowiska, którzy chcą dalej poszerzać wiedzę i działania w tym obszarze.

Na zgłoszenia czekamy do 5.06. 2016 r. (niedziela) do końca dnia. Zgłoszenie powinno zawierać CV kandydata (wraz z numerem członkowskim ZHP, datą urodzenia i numerem telefonu) oraz krótkie uzasadnienie, dlaczego jest odpowiednią osobą do udziału w tym wydarzeniu. Zgłoszenie należy przesłać na adres [email protected].