Wyrusz z nami tam gdzie płonie ogień…
Tymi słowami piosenki chcielibyśmy przypomnieć Wam o zbliżającym się terminie 58. Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego. Na tegoroczny zlot Rajdu w polskiej stolicy humoru Wąchocku, zaprowadzi Was 7 tras rajdowych.

Trasy I i II przeznaczone są dla wytrawnych harcerskich turystów gotowych zmierzyć się z trudami dźwigania swojego sprzętu biwakowego. To jest wyzwanie godne wędrownika.

Trasa III czeka na najmłodsze pokolenie harcerskiej braci, w tym roku na trasie spotka Was mnóstwo niespodzianek, jedną z nich będzie nowa Komendantka trasy zuchowej.

Trasy IV, V i VII mają swoje stałe grono bywalców dla których rok mierzy się od Rajdu do Rajdu. Chcesz dołączyć do swojego patrolu wielkiego Kubusia, spotkać się z partyzantem od „Jędrusia”, a może nie jechałeś nigdy Defenderem?

Trasa VI jest trasą łączącą pokolenia. Nie ważne, że Twój musztardowy mundur wypłowiał w szafie. Nie ważne, że książeczka harcerska zaginęła Ci gdzieś w szufladzie. Zapraszamy Was wszystkich którzy kiedyś wędrowaliście szlakami tego Rajdu. Zabierzcie ze sobą swoich harcerskich przyjaciół, rodziny, dzieci, wnuki.

Nie przegap terminu zgłoszeń, który upływa 27 maja 2016 r. Więcej na stronie rajdu.

Do zobaczenia na szlaku.