W 2016 roku Polska będzie gospodarzem Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w lipcu. Ponad dwa miliony młodych ludzi z całego świata przyjedzie nad Wisłę na spotkanie z papieżem Franciszkiem. Z tej okazji harcerze i harcerki po raz kolejny w historii staną do Białej Służby.

Biała Służba 2016 to wolontariat harcerski podczas Dni Diecezji oraz wydarzeń w Krakowie. Zadań przy tworzeniu tak wielkiego wydarzenia jest wiele. Harcerze pomocni będą przy wszystkich aspektach organizacyjnych, począwszy od informowania pielgrzymów o wydarzeniach, kończąc na profesjonalnej obstawie medycznej.

Udział w Białej Służbie to doświadczenie wielopłaszczyznowe – daje rozwój duchowy, społeczny a także osobisty. Służba to filar harcerskiego wychowania, dlatego już dziś zachęcamy wszystkich wędrowników i instruktorów do włączenia się w szeregi Białej Służby! Przygotowania ZHP do Światowych Dni Młodzieży można śledzić na stronie www.sdm.zhp.pl i wydarzeniu na FB ZHPpl.

Propozycja programowa „Daj się złowić”
Niezależnie od tego, czy pojawisz się osobiście na Światowych Dniach Młodzieży, czy też z jakichś powodów jest to niemożliwe, możesz (by nie rzec: powinieneś) wykorzystać tkwiący w nich jednoczący potencjał w pracy ze swoją gromadą czy drużyną. Jesteśmy świadomi tego, że nie jest to łatwe zadanie, dlatego też podsuwamy Ci kilka naszych pomysłów, jak uczynić to wielkie święto chrześcijańskiego świata początkiem fascynującej duchowej przygody!
Propozycję przygotowali instruktorzy Zespołu Wychowania Duchowego i Religijnego Chorągwi Łódzkiej ZHP.

O ŚDM:
Polskie Światowe Dni Młodzieży składać się będą z dwóch części: spotkań w diecezjach i obchodów centralnych. W diecezjach w całej Polsce młodzi z całego świata będą gościć sześć – siedem dni. Następnie pojadą do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem: 26 lipca 2016 r. na Krakowskich Błoniach odbędzie się uroczysta msza święta na otwarcie ŚDM, dwa dni później, również na błoniach nastąpi uroczyste powitanie papieża, a 29 lipca odprawiona zostanie tam Droga Krzyżowa. Z kolei 30 lipca w Brzegach pod Wieliczką odbędzie się czuwanie z papieżem Franciszkiem, a dzień później uroczysta msza święta na zakończenie ŚDM. Więcej na www.krakow2016.com.