Wielkimi krokami zbliżają się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie! Każdy dzień przynosi nowe, cenne ustalenia. W sobotę 19 marca przed południem naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica oraz komendant Chorągwi Krakowskiej ZHP hm. Mariusz Siudek (szef sztabu ZHP na ŚDM) brali udział w spotkaniu z wojewodą małopolskim i wszystkimi służbami, dotyczącym stanu przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Następnie o godz. 16 odbyło się spotkanie chorągwianych koordynatorów ŚDM w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie.

Kluczową informacją spotkania z przedstawicielami chorągwi była nowa cena uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży dla wolontariuszy ZHP. Dzięki wypracowanemu porozumieniu z wojewodą małopolskim wynosi ona 180 zł w kluczowym terminie: 23.07. – 1.08. Zmniejszeniu uległy również dłuższe terminy dla wolontariuszy:
Termin A : 18.07 – 1.08 koszt: 280 zł
Termin B : 23.07 – 1.08 koszt: 180 zł
Termin C : 23.07 – 6.08 koszt: 280 zł
Termin A+B+C: 18.07 – 6.08 koszt: 380 zł
Zmienia się również czas zgłoszeń na ŚDM – ankietę elektroniczną należy wypełnić do 31.05.2016 r. Termin płatności został bez zmian – 15.06.2016.

Na spotkaniu zaprezentowano również dokładną lokalizację miasteczka zlotowego: Jakubowe Pole we wsi Więcławice Stare, gmina Michałowice. Ten niezwykle malowniczy teren leży na jakubowym szlaku do Stantiago de Compostela. Teren zlotowy jest w sąsiedztwie średniowiecznego Sanktuarium św. Jakuba Apostoła. Gmina Michałowice zadeklarowała pełne wsparcie dla ZHP użyczając obiekty samorządowe: trzy szkoły, bibliotekę, obiekty sportowe i urzędy. Michałowice leżą 15 km od centrum Krakowa i są skomunikowane z nim trasą kolejową. Przejazd do stacji Kraków Główny trwa 15 min.

Ważnym tematem spotkania było przedstawienie roli ratowników medycznych ZHP oraz specyfika ich szkoleń. Szczegóły dotyczące tego pola służby zostaną opisane w najbliższych dniach na stronie www.sdm.zhp.pl.
Niebawem pojawią się też kolejne inspiracje i propozycje programowe przygotowujące harcerki i harcerzy do uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży!

Już dziś zgłoś się do Białej Służby ZHP na Światowych Dniach Młodzieży! Przeżyj z nami i innymi skautami z całego świata spotkanie z papieżem Franciszkiem! Zgłoszenia dokonuje się przez stronę www.sdm.zhp.pl.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku i śledź przygotowania ZHP do Światowych Dni Młodzieży!