W zbliżającą się 20. rocznicę śmierci hm. Stefana Mirowskiego – instruktora Szarych Szeregów, Przewodniczącego Związku Harcerstwa Polskiego w latach 1990-1996 – Muzeum Harcerstwa wspólnie z Muzeum Warszawy i Centralną Biblioteką Wojskową przygotowało wystawę „Styl życia – Harcmistrz Stefan Mirowski 1920 – 1996”. Otwarcie wystawy odbyło się w 7 czerwca 2016 r. o godzinie 11:00 w Centralnej Bibliotece Wojskowej.

Na ekspozycji zostało zaprezentowanych wiele cennych pamiątek pochodzących od rodziny hm. Stefana Mirowskiego i 21 Warszawskiej Drużyny Harcerzy im. gen. Ignacego Prądzyńskiego. Wśród nich: niemiecka tablica zdjęta przez Macieja Aleksego Dawidowskiego „Alka” z pomnika Mikołaja Kopernika, pamiętnik Tadeusza Zawadzkiego „Zośki”, kronika zastępu „Lisów”, w którym w latach 30. XX wieku działał Stefan Mirowski; osobiste pamiątki hm. Stefana Mirowskiego, oryginalne dokumenty bohaterów książki „Kamieni na szaniec”, których Stefan Mirowski przyjmował do Szarych Szeregów i Organizacji Małego Sabotażu „Wawer”.

Szereg obiektów zostało pokazanych po raz pierwszy. Ekspozycja składa się z sześciu części, których tytuły nawiązują do felietonów napisanych przez druha Mirowskiego w książce „Styl życia”. Otwarcie wystawy poprzedziła konferencja „Styl życia – harcmistrz Stefan Mirowski 1920-1996”. W gronie prelegentów znaleźli się: harcmistrz prof. dr hab. Adam Massalski, prof. dr hab. Tadeusz Jarosz, hm. Ryszard Pacławski, a także harcmistrz dr Paweł E. Weszpiński. Podczas wystąpień została przedstawiona postać hm. Stefana Mirowskiego – jego harcerska służba i dokonania. Gościem honorowym konferencji była Pani Karolina Kaczorowska.