W ubiegły weekend we Wrocławiu spotkali się szefowie kontyngentów krajów Grupy Wyszehradzkiej na CEJ2016. W spotkaniu brały udział delegacje z Czech, Słowacji i Polski.

Podczas spotkania przedstawione zostały informacje dotyczące programu, IST, kwestii logistyczno-organizacyjnych, podczas Central European Jamboree 2016, który odbędzie się we Wrocławiu. Dyskutowano o tym, jak ulepszyć poszczególne obszary, aby atrakcyjnie i sprawnie przeprowadzić cały zlot. Nasi goście zwiedzili Wrocław i zintegrowali się. Mamy nadzieję że z takimi zespołami współpraca będzie owocna, a działania na CEJ przyjemne.

Myślą przewodnią odbywającego się we Wrocławiu CEJ 2016 jest „Sztuka harcerstwa” („The art of scouting”). Sztuka jest czymś, co łączy wszystkich skautów, a także daje możliwość wyrażania swoich opinii oraz rozwijania różnorodnych umiejętności. Dlatego najbliższy zlot będzie wypełniony sztuką.

A co czeka uczestników zlotu we Wrocławiu? Artystyczne warsztaty przygotowane przez profesjonalistów, wycieczki po województwie dolnośląskim – wędrówki, rowery, kajaki, służba na rzecz społeczności lokalnej, gry i zabawy na terenie zlotu (zajęcia cyrkowe, sportowe, kulinarne, rzemiosło i wiele, wiele innych), festiwal i koncerty.