W Załęczu Wielkim w ośrodku Nadwarciański Gród, w weekend 19-20 listopada, 150 instruktorów z komend hufców całej Chorągwi Łódzkiej brało udział w seminarium kształceniowo-programowym.

Sobotnie seminarium było podzielone na specjalistyczne bloki dla komendantów, programowców, skarbników, namiestników, członków KSI oraz kształceniowców. Uczestnicy seminarium wzięli udział w m.in. warsztatach o nowym systemie stopni instruktorskich.

Podczas spotkania zainaugurowano także nowy program korespondentów regionalnych realizowany przez Chorągwiany Zespół Promocji i Informacji. Program zakłada współpracę z hufcowymi zespołami promocji. W ramach rocznego programu odbędą się szkolenia z podstaw wiedzy dziennikarskiej, dzięki którym członkowie projektu nauczą się opowiadać o harcerskiej przygodzie.

W niedziele odbyła się dyskusja o projekcie zmian w finansowaniu ZHP, w której wzięli udział hm. Marian Antonik, hm. Krzysztof Budziński oraz uczestnicy seminarium. Podczas panelu starano się wypracować wspólne stanowisko oraz wybrać jedną z proponowanych opcji projektu.