1800 skautów rozpoczęło poszukiwania różnych znaczeń hasła „The Art of Scouting”

Od rana skauci z 29 krajów uczestniczą w innowacyjnym programie modułowym, pozwalającym im odkryć jak zostawić świat choć trochę lepszym niż go zastali. Porannym zmaganiom skautów towarzyszyli dziennikarze, którzy relacjonowali międzynarodową przygodę.

Modułowy program pozwala uczestnikom każdego dnia brać udział w innej części programu głównego. Codziennie przeżywają nową przygodę wraz ze swoim patrolem oraz Subcampem – jednostką, w której znajdują się drużyny z całego świata.

Skautka ze Słowackiego patrolu – Lucia Majanova zdradziła nam, że jest zachwycona ilością zajęć i warsztatów przygotowanych dla uczestników. Jestem pod wrażeniem tego, ilu ludzi z różnych krajów mogę spotkać podczas zlotu – mówi nam.

„Art of Scouting” to hasło, które przyświeca wszystkim uczestnikom, lecz dla każdego oznacza co innego. To trudne jednoznacznie powiedzieć co hasło znaczy dla mnie, bo to bardzo szeroki temat. Jednak, myślę, że dla mnie, przede wszystkim bycie skautem to sztuka” – wyjaśnia Lucia.

Dzień zakończy „Polish Party” – impreza organizowana przez Kontyngent Polski. Podczas niej uczestnicy będą mieli możliwość poznać lepiej Polskę oraz harcerzy polskiego kontyngentu na CEJ.