W ciągu najbliższych 5 dni instruktorzy z całej Polski wezmą udział w Letniej Akcji Szkoleniowej 2016 zorganizowanej przez Centralną Szkołę Instruktorską GK ZHP.

LAS to przestrzeń w której przedstawiciele harcerskich środowisk wspólnie wymienią się doświadczeniem, odświeżą swoją wiedzę i umiejętności, by w nowym roku harcerskim wzbogacić lokalne działania nowymi wyzwaniami, rozwiązaniami i pomysłami.

Cały dzień bramy LASu stały otworem dla przyjeżdżających uczestników, którzy reprezentują, aż 15 z 17 Chorągwi ZHP. Słoneczna republika – baza obozowa Hufca Praga-Południe przywitała kursantów deszczem, jednak nic nie przeszkodziło Instruktorom w przygotowaniach do wieczornych zajęć.

Trzy z pięciu kursów rozpoczęło swoją kształceniową przygodę już dzisiaj. Druhna Naczelnik, hm. Małgorzata Sinica odwiedziła LAS, uczestnicząc w Zlocie Komendantów i Komend Hufców. Każda forma szkoleniowa spotkała się w swoim gronie inaugurując tym samym Letnią Akcję Szkoleniową 2016.

Już jutro kolejne wyzwania!