W czwartkowy wieczór Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odwiedził harcerzy na obozie harcerskim, w którym uczestniczy około 100 harcerek i harcerzy z Torunia, Bydgoszczy i Poznania. Związek Harcerstwa Polskiego reprezentowało 15 harcerzy z Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP. Na czele reprezentacji ZHP stanęli Przewodniczący ZHP hm. Dariusz Supeł oraz Skarbnik ZHP hm. Paweł Chmielewski.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele działających w Polsce organizacji harcerskich objętych honorowym protektoratem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy: Związku Harcerstwa Polskiego, Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, Skautów Europy Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacji Skautingu Europejskiego, Stowarzyszenia Harcerskiego, Royal Rangers Polska, Niezależnego Kręgu Instruktorów Harcerskich „Leśna Szkółka”.  Podczas spotkania obecni byli również ministrowie Wojciech Kolarski oraz Andrzej Dera.

Gospodarzem ogniska z udziałem Pana Prezydenta był obóz harcerski „Chomiąża Szlachecka 2016”, organizowany przez Szczep „Nadzieja” z ZHR.