ZHP ma kolejne powody do radości: w jego szeregach dojrzewają następni specjaliści. Tym razem mowa o 11 grafikach komputerowych. W Głównej Kwaterze, 15-17 stycznia odbyły się warsztaty PR LAB. Poziom wyżej!

Uczestników zainspirowali do twórczego działania piątkowi goście: Michał Lewandowski, wykładowca Collegium Civitas na kierunkach „dziennikarstwo i nowe media” oraz „kultura cyfrowa i komunikacja społeczna”, bloger Andrzej Tucholski, architekt Michał Pośpiech oraz współtwórca PoProstuTV i założyciel marki Scouties Grzegorz Turbasa. Na prelekcjach odbył się trening kreatywności, następnie rozmawiano o formie i barwie, pracy z brief’em oraz trendach w designie.

Sobota upłynęła pod znakiem Adobe. 9 godzin trwało szlifowanie swoich umiejętności pracy w Illustratorze, Photoshopie i InDesignie. Zajęcia prowadzili: Przemysław Sarzyński, Michał Pośpiech oraz Sonia Stach. Jak się okazało była to tylko rozgrzewka przed zadaniem głównym: opracowaniem koncepcji wizualnej jednego z harcerskich rajdów. Ambicje uczestników zdecydowanie wzięły górę nad rozsądnym odpoczynkiem – prace niektórych grup trwały nawet do rana!

Efekty warsztatów przerosły wszelkie oczekiwania! Trzy przedstawione projekty wizualizacji były po prostu – na najwyższym poziomie. Zachwytu i zadowolenia nie kryły organizatorki warsztatów: Wiktoria Drozd i Agata Salwińska. Podsumowaniem weekendowej pracy było wyjście do Muzeum Plakatu w Wilanowie.

Zobacz pełną relację z warsztatów!

Tym sposobem zakończył się projekt szkoleń dla profesjonalistów „PR LAB. Poziom wyżej”, w skład którego wchodziły również szkolenia z fotografii (Gdańsk, 6-8.11.15) oraz tworzenia wideo (Kraków, 27-29.11.15). Wydział Komunikacji i Promocji GK ZHP już planuje kolejne formy kształceniowe. Chętnych informujemy, że na jesieni pojawią się stosowne informacje!