736 uczestników w 60 patrolach i 67 IST – to reprezentacja ZHP, która już od jutra będzie brała udział w międzynarodowym zlocie Intercamp, który odbywa się w Czechach, w miejscowości Jaroměř, od 13 do 16 maja.

W tym roku zlot InterCamp – Hero Academy odbywa się pod hasłem Be a hero! Pod okiem 12 superbohaterów uczestnicy będą szkolić swoje umiejętności (siłę, spryt, zręczność i odwagę). Spotkają ich na wędrówce, podczas której czekają na nich do wykonania ciekawe zadania związane z mocami poszczególnych bohaterów. Podczas zlotu uczestnicy będą mieli szansę poznać skautów z innych krajów, wziąć udział w emocjonujących ceremoniach czy też spróbować potraw z całego świata podczas Festiwalu Jedzenia!

InterCamp to zlot skautów organizowany od 1967r. Pierwszy zlot odbył się  w Holandii, w miejscowości Welleroi. W zlocie zwykle bierze udział od 2000 do 3000 skautów. Na początku byli to skauci  z Belgii, Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, Niemiec, Czech. Obecnie również skauci ze Szwajcarii i Polski. Zlot trwa od piątku do poniedziałku, zawsze w weekend, kiedy są Zielone Świątki. Każdego roku inny kraj odpowiedzialny jest za jego organizację. W tym roku głównym organizatorem jest czeska organizacja skautowa – Junák.