W niedzielę zakończył się Rajd Granica – harcerski rajd, organizowany przez Chorągiew Dolnośląską ZHP od 24 lat.

Podczas rajdu uczestnicy przemierzali górskie szlaki Karkonoszy przez 3 dni, aby spotkać się podczas finału w Szklarskiej Porębie. W imprezie brały udział zuchy, harcerze, harcerze starsi, wędrownicy, harcerze NS z całej Polski – razem ponad 1000 osób! W Rajdzie Granica można było wziąć udział uczestnicząc w jednej z 10 tras, organizowanych przez Hufce Chorągwi Dolnośląskiej. Rajd Granica odbył się przy bliskiej współpracy z Karkonoskim Parkiem Narodowym i miastem Szklarska Poręba.

W rajdzie brała udział naczelniczka ZHP – hm. Małgorzata Sinica, która nie tylko odwiedziła uczestników, ale także była punktową na jednym z punktów trasy, której głównym tematem było zdobywanie sprawności wokół doświadczeń.

Rajd zakończył się koncertem, na którym wystąpiły nie tylko zespoły harcerskie, ale także teatr improwizacji.