Start Aktualności Polsko-niemiecko-francuski zespół pracował nad propozycją programową

Polsko-niemiecko-francuski zespół pracował nad propozycją programową

Polsko-niemiecko-francuski zespół pracował nad propozycją programową

W dniach 6-14 sierpnia w Kolonii (Niemcy) odbyło się polsko-niemiecko-francuskie seminarium “Scout Seminar about Europe”. Uczestnicy przygotowali wspólną propozycję programową o Europie.

ZHP reprezentowały hm. Grażyna Baranowska – hufiec Poznań „Siódemka” Śródmieście, hm. Agnieszka Pawlak – hufiec Poznań-Grunwald, phm. Katarzyna Dulska – hufiec Toruń i phm. Małgorzata Szwed – hufiec Warszawa-Żoliborz.

Seminarium zostało zorganizowane przez niemiecką organizację skautową DPSG, która zainicjowała projekt utworzenia wspólnej propozycji programowej. Ze strony francuskiej brali w nim udział przedstawiciele Scouts et Guides de France.

W ramach seminarium, obok udziału w dyskusji na temat Europy i pracy nad materiałami dla drużyn, uczestnicy udali się do Brukseli, gdzie rozmawiali z przedstawicielami instytucji europejskich.