12 grudnia w Głównej Kwaterze ZHP zostało podpisane porozumienie między Związkiem Harcerstwa Polskiego i Republikańskim Społecznym Zjednoczeniem „Harcerstwo” na Białorusi.

W obecności instruktorek i instruktorów obu organizacji Naczelniczka ZHP hm. Małgorzata Sinica i Skarbnik ZHP hm. Paweł Chmielewski oraz Przewodnicząca Republikańskiego Społecznego Zjednoczenia „Harcerstwo” pwd. Maryna Jucho podpisali dwustronne porozumienie o współpracy w zakresie programu, metodyki i pracy z kadrą.

W szczególności umowa dotyczy umożliwienia członkom obu organizacji uczestnictwa w przedsięwzięciach programowych (obozach, zlotach, rajdach itp.), współpracy przy organizacji form kształceniowych oraz pomocy KSI przy GK ZHP w prowadzeniu prób instruktorskich członków Republikańskiego Społecznego Zjednoczenia „Harcerstwo”.

Podpisanie porozumienia otwiera nowy rozdział w 20-letniej historii współpracy naszych organizacji.