Główna Kwatera ZHP ogłasza otwartą rekrutację do Zespołu doradczego ds. wychowania, który jako zespół zadaniowy będzie pracował od jesieni 2016 roku do zjazdu zwykłego ZHP w roku 2017.

Zespół doradczy dokona analizy obowiązujących w ZHP Podstaw Wychowawczych, deklarowanych przez naszą organizację celów wychowawczych oraz narzędzi stworzonych w celu ich realizacji. Efektem szeroko zakrojonych analiz (w tym badań ilościowych) oraz konsultacji ma być  propozycja doprecyzowania harcerskiego modelu wychowawczego. Zespół przygotuje także analizę dotyczącą koncepcji programu wychowawczego Związku po roku 2017.  Stworzona przez zespół wizja wraz z materiałem ubierającym ją w konkretny mechanizm funkcjonowania oraz narzędzia do wykorzystania w programie gromad i drużyn zostanie przedłożona pod rozwagę najbliższego zjazdu zwykłego ZHP.

Do udziału w pracach zespołu doradczego zapraszamy osoby będące instruktorami ZHP oraz spełniające przynajmniej jedno z poniższych kryteriów: posiadanie wykształcenia pedagogicznego lub psychologicznego; posiadanie doświadczenia na funkcji bezpośrednio wspierającego drużynowego (namiestnika, szczepowego, członka komendy hufca itp.) przez przynajmniej 2 lata.

Mile widziane będzie także doświadczenie w tworzeniu materiałów programowo-metodycznych oraz repertuarowych. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt mailowy z prowadzącą zespół hm. Lucyną Czechowską ([email protected], z kopią do [email protected]) do 30 lipca br.