Już po raz osiemnasty odbyły się Ogólnopolskie Zwody ZHP w Ratownictwie. Tym razem ratownicy opanowali Kraków, a goszczeni byli przez Inspektorat Ratowniczy ZHP Chorągwi Krakowskiej.

Tak wielka imprez przyciągnęła patrole z całej Polski. Na zawodach rywalizowało ponad trzydzieści patroli, a trasa była podzielona na dwa poziomy trudności . Uczestnicy trasy podstawowej mierzyli się z zdaniami na poziomie Wędrowniczych Kursów Pierwszej Pomocy, i działali w zespołach składających się z trzech osób, a pomocy udzielali na terenie Krakowa.

Zadania trasy zaawansowanej były zdecydowanie bardziej skomplikowane. Poza punktami w mieście, mieli również okazję ratować poszkodowanych w symulacjach przygotowanych na poligonie Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej
i współpracować ze Strażakami. Poza zadaniami sobotnimi, uczestnicy mieli okazję wziąć udział w wykładzie opowiadającym o pogotowiu ratunkowym w Wielkiej Brytanii oraz zmierzyć się na trasie nocnej.

Zawody nie stanowią tylko pola do rywalizacji pomiędzy zespołami z całego kraju, są przede wszystkim motywacją do doskonalenia swoich umiejętności ratujących życie
i sprawdzenia w praktyce tego, czego nauczyli się na kursach czy uczelniach.

Zapraszamy do zapoznania się z relację zdjęciową na stronie zawodów.