W dniach 12-15 sierpnia na uniwersytecie Tamkang w Tajpej (Tajwan) odbył się warsztat nt. rewizji definicji Metody Skautowej (Workshop on Revisiting Scout Method) organizowany przez Region Azja-Pacyfik Światowej Organizacji Ruchu Skautowego (WOSM).

W warsztacie wzięło udział 45 uczestników z 13 krajów, m.in. z Filipin, Japonii, Malezji, Hongkongu, Singapuru, Tajwanu, Brunei, Indii, a także reprezentant ZHP – hm. Szymon Gackowski, instruktor ds. specjalności ekologicznej, członek Wydziału Inspiracji i Poradnictwa GK.

Wyniki dyskusji warsztatowych przekazane zostały regionalnemu zespołowi ds. metody skautowej, który uwzględni je w rekomendacjach przygotowywanych na przyszłoroczną konferencję światową WOSM w Azerbejdżanie.