W Centralnym Banku Pomysłów powstała zakładka planowanie. Znalazł się w niej pakiet najlepszych konspektów i materiałów odnośnie planowania pracy drużyny i gromady, do wykorzystania podczas kursów przewodnikowskich i kursów drużynowych.
Wydział Inspiracji i Poradnictwa Głównej Kwatery ZHP zaprasza do zapoznania się  z ciekawymi scenariuszami zajęć, grami, ćwiczeniami, zdaniami dotyczącymi planowania.  Można je znaleźć w nowej zakładce „planowanie”. Oprócz materiałów dotyczących bezpośrednio planowania pracy drużyny, znalazły się tam również materiały dotyczące planowania krótkoterminowego (projektów) oraz planowania własnego rozwoju.
Wszystkie te materiały zostały zebrane i  krótko opisane w  „Pakiecie o planowaniu pracy do wykorzystania w kształceniu drużynowych”.