5 marca, podczas VIII Nadzwyczajnego Zjazdu Chorągwi Łódzkiej, została wybrana nowa Komenda Chorągwi. Nową Komendantką została, dotychczas pełniąca funkcję Skarbniczki Chorągwi, hm. Natalia Patorska-Grzelewska.

Przypomnijmy, że ustępująca Komenda Chorągwi, Uchwałą z dnia 13 stycznia 2016 zwołała Zjazd Nadzwyczajny w celu wyboru komendanta chorągwi, określenia liczebności komendy chorągwi oraz wyboru pozostałych członków komendy chorągwi.

To ważny moment w życiu Chorągwi i jak to w życiu bywa, czasem potrzeba trudnych i kluczowych decyzji – powiedział w swoim zjazdowym przemówieniu ustępujący Komendant Chorągwi, hm. Tomasz Cieplucha.

Pełny skład nowej Komendy Chorągwi Łódzkiej przedstawia się następująco:

• hm. Natalia Patorska-Grzelewska – Komendantka
  • hm. Magdalena Kołodziejska – zastępczyni komendanta ds. organizacyjnych
  • hm. Tomasz Tomczyk – zastępca komendanta ds. wspierania hufców
  • hm. Oliwia Kruczkowska – skarbniczka chorągwi
  • hm. Joanna Marcinkowska – członkini komendy ds. kształcenia
  • hm. Agnieszka Rytel – członkini komendy ds. programu
  • phm. Tomasz Jachimek – członek komendy ds. wizerunku

Liczę na to, że uda mi się kontynuować rozwój harcerstwa w naszym województwie – mówiła po wyborze druhna Natalia – Chcemy wspierać działania programowe, zarządzanie finansami, kształcenie naszych instruktorów, funkcjonowanie hufców i tworzenie pozytywnego, nowoczesnego wizerunku organizacji.– dodała.

Druhna Natalia w swojej harcerskiej karierze przeszła przez wiele funkcji, od zastępowej, przybocznej i drużynowej, aż po Skarbniczkę, a później Komendantkę Hufca Łódź-Górna, a także Skarbniczkę Chorągwi. Teraz swoje doświadczenie i wizję będzie mogła wykorzystać kierując Chorągwią Łódzką. Zaproponowana przez dh. Natalię i wybrana na Zjeździe Komenda to zespół wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów, z których każdy jest specjalistą w swoim obszarze pracy.

Komendzie i Komendantce życzymy samych sukcesów i owocnej harcerskiej pracy.