Właśnie minęła połowa 43. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej Kielce 2016. Poza przeglądami, warsztatami oraz codziennymi koncertami na Rynku w Kielcach, na mieszkańców stolicy regionu świętokrzyskiego czeka niecodziennie wydarzenie – koncert „Największego Zespołu Rockowego”.

W piątek, 22 lipca o godzinie 19.00 na scenie zlokalizowanej na kieleckim Rynku zostanie wykonany utwór zespołu Hey „Teksański”. Zespół, który go wykona będzie składał się z nieograniczonej liczby wykonawców – grać i śpiewać będą zarówno zawodowi muzycy jak i całkowici nowicjusze. Uczestnicy (cały czas można się zgłaszać) mieli do dyspozycji materiały instruktażowe, dzięki, którym mogli udoskonalić swoje umiejętności do tego stopnia, żeby być w stanie zagrać na scenie. Wszystko dostępne jest na stronie akcji.

Inicjatorami akcji są kieleccy muzycy, którzy są również konsultantami 43. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej.

Festiwal zakończy się „Koncertem Galowym Laureatów” w amfiteatrze „Kadzielnia”, 23 lipca (sobota) o godzinie 19.30.

Łącznie z uczestnikami koncertu „Gospodarze Gościom” w festiwalu bierze udział 842 uczestników z pięciu krajów (Armenia, Kanada, Polska, Ukraina, Stany Zjednoczone) – 667 z Polski oraz 175 zagranicznych.

Bądźcie na bieżąco z „Wiatraczkiem”!

Facebook Instagram Twitter Flickr YouTube
Nasza strona