Prawie 200 skautów poszerzało dziś swoje horyzonty podczas „Spotkań z Mistrzami”.

Skauci razem ze swoimi patrolami wyruszyli do Wrocławia, aby spotkać się z wyjątkowymi osobistościami. Spotkali Mistrzów – artystów najlepszych w swoich dziedzinach. Przygotowali oni dla uczestników CEJ profesjonalne warsztaty artystyczne.

Mistrzowie pokazali jak wygląda praca artysty od kulis, a także przekazali kilka tajemnic swojego zawodu. Takie spotkanie, to szansa nie tylko na poszerzenie swojej wiedzy o sztuce, ale także możliwość stworzenia czegoś zupełnie niepowtarzalnego.

Dzień podczas Central European Jamboree, to nie tylko bloki zajęć – to także czas wolny do wykorzystania przez uczestników. Na CEJ najbardziej podoba mi się czas wolny po obiedzie. To czas kiedy można porozmawiać z innymi uczestnikami czy skorzystać z dodatkowych atrakcji, które są bardzo ciekawe. Przez te kilka dni poznałem wielu przyjaciół z Egiptu czy Ukrainy. – mówi Grzegorz z Kielc.

Wieczorem, skauci mogli odkryć kolejne oblicze sztuki, biorąc udział w specjalnie przygotowanym dla nich koncercie. Jednak dla uczestników sztuka a szczególnie sztuka skautingu to pojęcie dużo obszerniejsze. Uważam, że sztuka skautingu to nie tylko techniki harcerskie, ale też to, że umiemy porozmawiać z innymi ludźmi. „Art of scouting” to pokonywanie barier językowych i kulturowych. Każdy skaut jest dla nas jak członek rodziny – wyjaśnia Grzegorz.

Szansę na ćwiczenie swoich umiejętności językowych, czy poznawanie innych kultur uczestnicy Central European Jamboree będą mieli jeszcze wielokrotnie. Między innymi podczas „International Day” gdzie każdy z 29 krajów, będzie miał za zadanie przygotować stoisko promujące kulturę kraju, z którego pochodzi.