We wtorek 1 marca 2016 r. odbyło się posiedzenie Głównej Kwatery ZHP z udziałem Przewodniczącego ZHP i Przewodniczącego Naczelnego Sądu Harcerskiego.

W pierwszej części spotkania, w której uczestniczyli także przedstawiciele władz Chorągwi Stołecznej ZHP, dyskutowano nad sprawami majątkowymi Chorągwi Stołecznej ZHP w kontekście inwestycji planowanych przez chorągiew.

Główna Kwatera ZHP rozmawiała z redaktorem naczelnym „Czuwaj” hm. Grzegorzem Całkiem na temat planu wydawniczego miesięcznika instruktorów ZHP na najbliższe miesiące.

Analizie poddane zostały pierwsze szkice instrukcji działania szczepów, związków drużyn i hufców opracowywanej przez Zespół ds. „opcji zero”.

Członek Głównej Kwatery ZHP hm. Grzegorz Woźniak, który pełni funkcję pełnomocnika ds. Chorągwi Lubelskiej, przedstawił informację na temat działań podejmowanych przez niego w celu przygotowania chorągwi do zjazdu nadzwyczajnego.

Rozpatrzony został wniosek w sprawie unieważnienia uchwały komendy Chorągwi Dolnośląskiej w sprawie opłat dodatkowych.

Pełnomocnik GK ZHP ds. prawnych i gospodarczych hm. Lucjan Brudzyński poinformował Główną Kwaterę ZHP o zakończeniu wykonywania przez niego zadań pełnomocnika. „Cyryl” w dalszym ciągu kierować będzie Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni.

Główna Kwatera ZHP przyjęła także nowelizację regulaminu mundurowego, uwzględniającą kilkanaście propozycji zgłaszanych przez kadrę instruktorską Związku.