Przez ostatnie dwa lata uczestnicząc w Programie LIDER+ ponad 500 instruktorów ZHP poznało techniki liderskie pomocne w kierowaniu ludźmi i motywowaniu swoich współpracowników.

W przyszłości chcemy rozwijać Program LIDER+ o elementy wspierające harcerskich liderów w dzieleniu się swoim doświadczeniem z młodszymi –  stażem i wiekiem – instruktorami.

W tym celu w lipcu chcemy przeprowadzić projekt pilotażowy:

LIDER+ DZIELENIE SIĘ DOŚWIADCZENIEM

Do udziału w projekcie zaprosimy dwoje instruktorów, których włączymy do kadry programowej dwu tygodniowego obozu harcerskiego prowadzonego przez harcmistrza Jacka Smurę, zastępcę Naczelnika ZHP i jednego z twórców Programu LIDER+.

W warunkach współdziałania kadry na harcerskim obozie drużyny będziemy eksperymentować z technikami liderskimi wspierającymi dzielenie się doświadczeniem oraz stymulującymi samorozwój instruktorów. Ocenimy jak w praktyce sprawdzają się jako narzędzia dzielenia się doświadczeniem: delegowanie zadań, uprawnianie, feedback, rozwiązywanie problemów, coaching epizodyczny, rozmowa kontrolna.

Uczestnicy pilotażu będą na bieżąco relacjonować swoje doświadczenia w prowadzonych osobiście blogach zamieszczonych w strefie instruktora na portalu zhp.pl. Po obozie powstanie również cykl trzech artykułów, które będą zamieszczone w miesięczniku instruktorskim „Czuwaj”. Wyniki i wnioski z pilotażu wpłyną na dalszy rozwój Programu LIDER+.

JEŚLI:

• Dysponujesz czasem w terminie 2-16 lipca 2016 roku,
  • Jesteś instruktorką lub instruktorem w stopniu przewodnika lub podharcmistrza,
  • Pełnisz aktualnie funkcję drużynowego / drużynowej w drużynie harcerskiej lub starszoharcerskiej, albo jesteś członkiem komendy szczepu,
  • Przygotowujesz się lub chcesz rozwinąć swoje doświadczenie w prowadzeniu samodzielnego obozu drużyny,
  • Jesteś otwarty na rozwój instruktorski, pracę w zespole i chcesz rozwijać swoje umiejętności liderskie,
  • Chcesz przeżyć ciekawą harcerską przygodę,
  • Masz łatwość wyrażania swoich opinii w formie pisemnej,

ZAPRASZAMY CIĘ DO UDZIAŁU W PROJEKCIE!

Napisz swój list motywacyjny i prześlij go mailowo najpóźniej do 10 czerwca na adres: [email protected].

Z Twojego listu motywacyjnego chcemy się dowiedzieć co oznacza dla Ciebie praca w zespole i dlaczego chcesz rozwijać swoje umiejętności liderskie.

W liście udostępnij nam swój numer telefonu. Z każdym kandydatem będziemy chcieli dodatkowo przeprowadzić rozmowę telefoniczną.

Ważnym kryterium wyboru kandydatów i kandydatek do udziału w projekcie będzie kolejność zgłoszeń.

Z grupy zgłoszonych kandydatów wyłonimy dwoje uczestników projektu: instruktorkę i instruktora.

Wybrani kandydaci będą uczestniczyć jako kadra programowa w obozie 424 Drużyny Harcerskiej „Grupa Kampinos”, który odbędzie się w terminie 2-16.07 w bazie obozowej Pólko k. Koronowa. Udział w obozie będzie dla uczestników projektu bezpłatny.