Wydział Wychowania Wodnego GK ZHP i Zespół Pilota Chorągwi Śląskiej ZHP zapraszają na konferencję „Wychowanie wodne w ZHP”, która odbędzie się w Chorzowie w dniach 4 – 6 marca.

Cele Konferencji

Prezentacja działań na rzecz wychowania wodnego w ZHP
Integracja środowiska wodniackiego w Polsce
Prezentacja Programu Wychowania Wodnego ZHP

Uczestnicy

Uczestnikami konferencji mogą być instruktorzy ZHP, członkowie ZHP pełniący funkcje instruktorskie, kadra ZHP zainteresowana wychowaniem wodnym lub pracą ze specjalnością wodną.

Program Konferencji

• zapoznanie z dobrymi praktykami środowisk wodnych,
  • wyjazd do stanicy wodnej jednej ze śląskich drużyn wodnych i prezentacja systemu działania
  • drużyn wodnych w chorągwi śląskiej,
  • prezentacja i inauguracja Programu Wychowania Wodnego w ZHP,
  • gala Nagrody Harcerski Rejs Roku 2015.
  • właściwe zajęcia na Konferencji rozpoczną sie w sobotę 5 marca. Istnieje jednak możliwość przyjazdu wcześniej, już w piątek 4 marca 2016. Dla osób które przyjadą 4 marca przygotujemy nocleg i zajęcia wieczorne (kominek integracyjny, duzo spiewania i gier).

Wystąpienia

Wszystkie środowiska lub instruktorzy mogą zgłosić wystąpienie na konferencji. Wystąpienie nie może trwać dłużej niż 20 minut, może być wsparte filmem lub prezentacją. Streszczenie wystąpienia prosimy przesłać do 30 stycznia 2016 roku za pomocą ankiety. Wystąpienia zostaną zaakceptowane do 10 lutego 2016. Pełną treść wystąpienia (na piśmie) prosimy przesłać do 15 lutego 2016.

Organizatorzy zapewniają

• nocleg w warunkach hotelowych (nocleg z soboty na niedzielę)
  • pełne wyżywienie w sobotę 5 marca 2016 i śniadanie w dniu 6 marca 2016
  • atrakcyjny program,
  • materiały konferencyjne,
  • wyjazd do stanicy wodnej w Szopienicach,
  • pamiątkowy znaczek.
  • dla przyjeżdżających w piątek 4 marca oferujemy nocleg w warunkach harcerskich (konieczny własny spiwór).

Wpisowe

Wpisowe na konferencję wynosi 49 zł. Wpisowe należy przelać na rachunek bankowy podany w potwierdzeniu przyjęcia na konferencję.

Zgłoszenia

Zgłoszenia na konferencję odbywają się tylko przez formularz rejestracyjny do dnia 20 lutego 2016 roku.