W weekend 19-20 listopada w Warendorf (Niemcy) odbyło się spotkanie komitetu InterCamp. Wzięła w nim udział reprezentantka ZHP hm. Agnieszka Pospiszyl.

Komitet zajmował się przygotowaniami do przyszłorocznego zlotu, który będzie z dwóch powodów wyjątkowy – będzie to 50. w historii, a dla członków ZHP – 10. InterCamp.

Hasło przewodnie przyszłorocznego InterCampu brzmi jak tytuł znanego filmu „Back to the future” (Powrót do przyszłości). Program InterCampu 2017 z jednej strony nawiązuje do historii tego przedsięwzięcia, a z drugiej jest spojrzeniem w przyszłość, próbą wyobrażenia sobie jaki InterCamp chcemy widzieć za 50 lat.

W trakcie spotkania ustalono m.in. liczebność polskiego kontyngentu – wyniesie ona 400 uczestników i 40 członków zespołu międzynarodowej kadry IST.