Wydział Zagraniczny GK ZHP poszukuje chętnych do udziału w 31. Jamboree Skautowym Regionu Azji i Pacyfiku, które odbędzie się w dniach 25 lipca – 3 sierpnia 2017 w Ułan Bator w Mongolii.

Co: 31st APR Scout Jamboree

Gdzie: Nairamdal, Ułan Bator, Mongolia

Kiedy: zlot trwa od 27 lipca do 2 sierpnia, czas służby International Service Team (IST): od 25 lipca do 3 sierpnia

Wpisowe: uczestnicy – 200 USD, IST – 180 USD. Wpisowe pokrywa koszty jedzenia, transportu lokalnego na trasie lotnisko – zlot – lotnisko i wyprawki zlotowej. Uwaga! Wpłata wpisowego w grudniu 2016 roku gwarantuje zniżkę 5%.

Uczestnik/IST sam musi pokryć koszt transportu, ubezpieczenia, wizy.

Możliwy jest udział w programie Home Hospitality (uczestnicy) lub 4-dniowej wycieczce po mongolskim stepie (IST).

Dla kogo: Uczestnicy: harcerze i harcerki w wieku 12-17 lat w patrolach 10-osobowych (9 uczestników i 1 pełnoletni opiekun będący instruktorką/em ZHP). IST – harcerze i harcerki mający powyżej 18 lat i posługujący się językiem angielskim w stopniu komunikatywnym.

Program: nakierowany na poznawanie kultury i historii Mongolii m.in. w centrum nomadów, gdzie będą odbywać się festiwale, gry i zawody m.in. w jeździe konnej i na wielbłądach. Poza tym spory blok programowy dotyczący technik skautowych, takich jak pionierka. Osobny blok będzie poświęcony programowi Messengers of Peace.

Więcej informacji można uzyskać mailowo pisząc na adres: [email protected] lub [email protected]

Osoby zainteresowane udziałem w zlocie prosimy o kontakt do końca października 2016.